Poradnik użytkowania urządzeń wysokociśnieniowych – cz. III: Jak czyścić różne powierzchnie?

Pora na porcję porad dotyczących ciśnieniowego czyszczenia różnych powierzchni.

Użytkownicy myjek wysokociśnieniowych z czasem odkrywają coraz to nowe elementy, które można z ich użyciem skutecznie wyczyścić. Do tego, w jaki sposób robić to najlepiej, można oczywiście dojść metodą prób i błędów. Jednak dużo lepszym rozwiązaniem bezie zapoznanie się z poniższym poradnikiem, w którym przedstawiamy najważniejsze zasady dotyczące czyszczenia różnorodnych powierzchni z użyciem urządzeń wysokociśnieniowych Karcher i dodatkowych akcesoriów.

Jak czyścić myjkami wysokociśnieniowymi Karcher?

Poniżej prezentujemy kilka wskazówek dotyczących czyszczenia ciśnieniowego.

1) Powierzchnie płaskie. Z użyciem myjki ciśnieniowej można z powodzeniem czyścić różne powierzchnie płaskie, zarówno pionowe (elewacje, drzwi, bramy garażowe), jak i poziome (posadzki, chodniki, podjazdy, tarasy). Najlepsze efekty daje użycie dodatkowej przystawki do mycia powierzchni płaskich, czyli T-Racera, który pozwala na znaczne zwiększenie wydajności czyszczenia, zapobiega rozpryskom wody i umożliwia precyzyjne dostosowanie siły strumienia wody.

Delikatne powierzchnie wrażliwe na zarysowania, np. bramy garażowe czy okna, warto myć z użyciem specjalnej szczotki Karcher z miękką szczeciną. To praktyczne akcesorium, z pomocą którego nawet najbardziej uporczywy brud zostanie usunięty w sposób delikatny i bezpieczny dla czyszczonej powierzchni.

2) Samochód. Czyszczenie samochodu z użyciem myjki wysokociśnieniowej daje nie tylko doskonałe efekty, ale pozwala także zaoszczędzić czas i zmniejszyć zużycie wody. Na ten temat pisaliśmy już wcześniej: Jak czyścić samochód myjką wysokociśnieniową? Dziś podpowiadamy, że warto zaopatrzyć się w akcesoria dodatkowe - przyda się tu klasyczna lanca umożliwiająca precyzyjną kontrolę strumienia wody, a także specjalna lanca do czyszczenia podwozia. Ponadto bez wątpienia przy czyszczeniu auta przydaje się szczotka do felg i kół, z pomocą której można pozbyć się brudu nawet z najtrudniej dostępnych miejsc.

3) Rury i rynny. Czyszczenie tych elementów wyposażenia budynku może wymagać zastosowania specjalnego zestawu do udrażniania rynien dachowych i rur. Z jego pomocą można nie tylko udrożnić zatkane rury, ale także rozwiązać problem zablokowanych odpływów, spustów i toalet. Odpowiednie akcesoria plus siła strumienia wody dają szybkie i satysfakcjonujące efekty.

4) Okna połaciowe. Wszystkie okna znajdujące się na dachu lub na wysokich kondygnacjach sprawiają mnóstwo problemu. Można jednak użyć do ich wyczyszczenia myjki wysokociśnieniowej w połączeniu ze specjalną lancą teleskopową. W ten sposób dosięgniemy do okien znajdujących się na wysokości nawet 4 metrów. Przy myciu okien warto pamiętać o użyciu odpowiedniego detergentu – preparatu do mycia szkła, dzięki któremu odpowiednio zadbamy o okna i nie pozostawimy na nich smug. Po użyciu preparat należy dokładnie spłukać.

Więcej cennych porad można znaleźć w poprzednich częściach naszego poradnika

Poradnik użytkowania urządzeń wysokociśnieniowych – cz. I: Jak wybrać myjkę wysokociśnieniową?

Poradnik użytkowania urządzeń wysokociśnieniowych – cz. II: Najczęściej popełniane błędy

Zapraszamy do lektury.

Komentarze (0)

Produkty dodane do listy życzeń
Produkt dodano do porównania

Na tej stronie używamy plików cookies i podobnych funkcji do przetwarzania informacji o urządzeniach końcowych i danych osobowych. Przetwarzanie jest wykorzystywane do celów takich jak integracja treści, usług zewnętrznych i elementów stron trzecich, analiza/pomiary statystyczne, spersonalizowanie reklam oraz integracja mediów społecznościowych. Zgoda ta jest dobrowolna, nie jest wymagana do korzystania z naszej strony internetowej i można ją w każdej chwili odwołać.