Mycie silnika i podwozia samochodu za pomocą myjki ciśnieniowej jest skutecznym sposobem na usunięcie brudu, kurzu, soli drogowej i innych zanieczyszczeń, które mogą gromadzić się w trudno dostępnych miejscach. Ważne jest jednak, aby wykonać to zadanie ostrożnie, aby uniknąć uszkodzenia wrażliwych elementów samochodu.

Przed rozpoczęciem mycia, upewnij się, że silnik jest zimny. Nie powinien być gorący, aby uniknąć szoków termicznych, które mogą prowadzić do uszkodzeń.

W zależności od stopnia zabrudzenia, używamy  preparatu do czyszczenia silnika i podwozia. Wybieramy preparat, który jest przeznaczony do mycia podwozi samochodowych oraz posiada wszystkie certyfikaty zgodności.

Przed przystąpieniem do mycia, zabezpieczamy elementy wrażliwe na wodę, takie jak komponenty elektryczne i elektroniczne, wtyki, filtry powietrza, przewody elektryczne itp. Możemy również  użyć folii ochronnej, która prawidłowo zabezpieczy dany element.

Mycie podwozia i silnika przeprowadzamy za pomocą myjki ciśnieniowej z regulowanym ciśnieniem. Rozpoczynamy mycie  od niższego ciśnienia, a potem stopniowo je zwiększamy, aby uniknąć uszkodzeń. Myjkę ciśnieniową  trzymamy w odległości ok 30-40 cm od mytego elementu i zawsze staramy się unikać bezpośredniego strumienia skierowanego na miejsca wrażliwe samochodu. W przypadku napotkania większych zabrudzeń możemy użyć szczotki ( końcówki ) do myjki ciśnieniowej, która pomoże w usunięciu zanieczyszczeń.

Po zakończeniu mycia preparatem dokładnie spłukujemy silnik i podwozie samochodu czystą wodą. Przed przystąpieniem do kolejnego etapu np. konserwacji podwozia pozostawiamy samochód do całkowitego wyschnięcia.

Komentarze (0)

Produkty dodane do listy życzeń
Produkt dodano do porównania

Na tej stronie używamy plików cookies i podobnych funkcji do przetwarzania informacji o urządzeniach końcowych i danych osobowych. Przetwarzanie jest wykorzystywane do celów takich jak integracja treści, usług zewnętrznych i elementów stron trzecich, analiza/pomiary statystyczne, spersonalizowanie reklam oraz integracja mediów społecznościowych. Zgoda ta jest dobrowolna, nie jest wymagana do korzystania z naszej strony internetowej i można ją w każdej chwili odwołać.