5 postanowień noworocznych związanych ze sprzątaniem

Wśród noworocznych postanowień bardzo często pojawia się stwierdzenie "będę częściej sprzątać". Osoby, które nie lubią bałaganu wokół siebie, ale często narażają się na niego przez brak czasu lub chęci na sprzątanie, chcą zmienić to, co im w tej kwestii nie odpowiada. Jednak czy "sprzątać częściej" to rzeczywiście trafne w takim przypadku postanowienie? A może zamiast "częściej" należałoby po prostu sprzątać... "sprytniej"?

Stąd właśnie wziął się pomysł na sporządzenie poniższej listy 5 postanowień noworocznych związanych ze sprzątaniem. Wyznaczenie sobie takich lub podobnych celów pomoże utrzymać porządek w domu, biurze czy innym miejscu bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu na sprzątanie. Jest przecież tyle innych, znacznie przyjemniejszych rzeczy, na które można go poświęcić!

Czystość w 2019 roku – propozycje noworocznych postanowień

Oto nasze pomysły na to, jak zachować czystość i porządek wokół siebie w 2019 roku – w formie postanowień, które przecież lada dzień będzie sobie wypisywała większość z nas.

  1. Kupię profesjonalne sprzęty do sprzątania. To podstawa osiągania szybkich i satysfakcjonujących efektów. Urządzenia takie jak myjki wysokociśnieniowe czy myjki parowe mają bardzo wiele zastosowań zarówno w domu, jak i w jego obrębie (ogród, garaż). Zakup takiego produktu pozwoli oszczędzić mnóstwo czasu oraz wysiłku podczas sprzątania.

  2. Zaopatrzę się w dobrej jakości środki czystości. Odpowiednie detergenty to kolejne "must-have" dla wszystkich, którzy chcą zadbać o czystość przestrzeni wokół siebie. Dzięki odpowiednim płynom i proszkom nawet te trudne zabrudzenia znikają szybko i bezproblemowo, a my mamy więcej czasu dla siebie zamiast po raz kolejny w pocie czoła szorować piekarnik czy kabinę prysznicową.

  3. Zacznę stosować praktyczne metody sprzątania. Technologia idzie naprzód po to, aby ułatwić ludziom życie. Zamiast przestarzałych metod – namaczania, szorowania, skrobania itd. - warto wykorzystać te bardziej nowoczesne. Czyszczenie parowe i wysokociśnieniowe to obecnie najlepsze sposoby na pozbywanie się brudu z różnych powierzchni, zarówno wewnątrz budynków, jak o i na zewnątrz. (Czytaj więcej: Czyszczenie parowe – co można czyścić parą?)

  4. Lepiej zorganizuję sobie sprzątanie. Ile godzin w ciągu tygodnia poświęcałeś dotychczas na sprzątanie? A ile chciałbyś poświęcać w nowym roku? Wszystko jest do zrobienia przy odpowiedniej organizacji. Planuj wykonywane czynności, używaj praktycznych sprzętów i akcesoriów, korzystaj z dobrej jakości środków chemicznych i rób to wszystko z głową, zamiast przypadkowo i w chaosie. Sam się przekonasz, że można sprzątać mniej, ale za to znacznie skuteczniej.

  5. Nie będę perfekcjonistą! Perfekcjonizm często wyrządza więcej szkody niż pożytku. Jeśli masz z nim problem, nowy rok jest doskonałą okazją do tego, aby zacząć z nim walkę. Drobna plamka, odrobina kurzu ani pojedynczy włos nigdy nie wyrządziły nikomu krzywdy, natomiast zażarta walka każdym najdrobniejszym pyłkiem może już być groźna, jeśli negatywnie przekłada się na nasze własne samopoczucie lub na ogólną atmosferę w domu.

Jak podobają Ci się te propozycje postanowień? Czy wpiszesz w tym roku któreś z nich na swoją noworoczną listę?

Komentarze (0)

Produkty dodane do listy życzeń
Produkt dodano do porównania

Na tej stronie używamy plików cookies i podobnych funkcji do przetwarzania informacji o urządzeniach końcowych i danych osobowych. Przetwarzanie jest wykorzystywane do celów takich jak integracja treści, usług zewnętrznych i elementów stron trzecich, analiza/pomiary statystyczne, spersonalizowanie reklam oraz integracja mediów społecznościowych. Zgoda ta jest dobrowolna, nie jest wymagana do korzystania z naszej strony internetowej i można ją w każdej chwili odwołać.