- News
- 0 polubień
- 112 odwiedzin
- 0 komentarzy

Zatkane rynny, zablokowane rury – to nie problem, gdy ma się do dyspozycji myjkę wysokociśnieniową Karcher i specjalne akcesoria do udrażniania rur.
Niemal wszystkie liście spadły już z drzew – niestety część z nich wylądowała na naszych dachach i w rynnach. Aby nie dopuścić do zablokowania się systemu rynnowego, jeszcze przed zimą należy dokładnie wyczyścić rynny. Jak to zrobić? Doskonale w tym celu sprawdzi się urządzenie wysokociśnieniowe w połączeniu z zestawem do czyszczenia rynien i rur.
Jak czyścić rynny z użyciem myjki ciśnieniowej?
Zalegające w rynnach liście i gałęzie mogą zablokować odpływ wody, a gdy zaczną gnić, dodatkowo będą przyczyną przykrego zapachu. Dlatego w okresie jesiennym należy rynny regularnie czyścić, a gdy z drzew spadną już liście – warto przed nadejściem zimy wykonać jeszcze jedno ostatnie czyszczenie, aby na wiosnę roztapiający się śnieg, lód i woda mogły swobodnie spłynąć z dachu.
Czyszczenie rynien myjką wysokociśnieniową to w gruncie rzeczy bardzo proste zadanie. Jeśli system rynnowy zawiera elementy otwarte od góry, wystarczy jedynie skierować strumień wody na zanieczyszczone miejsca. Natomiast zamknięte elementy systemu rynnowego należy czyścić z użyciem specjalnego zestawu do czyszczenia rynien i udrażniania rur - kompatybilnego z myjkami ciśnieniowymi.
W pierwszej kolejności należy wsunąć w rurę wąż z dyszą służącą do oczyszczania rur. Dysza wypuszcza wodę pod wysokim ciśnieniem, dzięki czemu opłukuje rurę i przetyka ją. Na wężu znajdują się oznaczenia, dzięki którym wiadomo, jak głęboko znajduje się w rurze – czyli do którego momentu została już udrożniona. Dla lepszych efektów warto co jakiś czas wyciągnąć wąż, a następnie wkładać go ponownie. Mocno zanieczyszczone rury mogą wymagać kilkukrotnego powtórzenia czynności, aby całkowicie pozbyć się z nich wszelkich zatorów.
W jaki sposób działa system do udrażniania rur i rynien?
Praca akcesoriów do udrażniania rynien i rur jest w zasadzie bardzo prosta. Wszystko oparte jest na strumieniu wody pod ciśnieniem. Cztery strumienie stopniowo przemieszczają wąż wzdłuż rury, udrażniając ją fragment po fragmencie. Węże wysokociśnieniowe są specjalnie wzmocnione, a mosiężna dysza ułatwia przesuwanie się węża wewnątrz rurze. Dodatkowo wąż jest zabezpieczony przed skręcaniem się, dzięki czemu praca przebiega jeszcze sprawniej, a akcesoria mają dłuższą żywotność.
Z użyciem tego zestawu można skutecznie wyczyścić nie tylko rynny, ale także zatkane rury spustowe, których udrażnianie może być bardzo kłopotliwe. Na szczęście woda pod ciśnieniem i specjalistyczne akcesoria mogą to zadanie wykonać szybko i z doskonałymi efektami.
Czytaj także o pozostałych zastosowaniach urządzeń wysokociśnieniowych w domu i ogrodzie: Czyste schody, piękny taras – czyli do czego przydaje się myjka wysokociśnieniowa
Komentarze (0)