- News
- 0 polubień
- 116 odwiedzin
- 0 komentarzy

Czyszczenie roweru? Nie ma nic prostszego, jeśli ma się w posiadaniu myjkę wysokociśnieniową Karcher!
Myjka wysokociśnieniowa ma całe mnóstwo zastosowań, o czym zresztą pisaliśmy już wcześniej (5 miejsc, które skutecznie wyczyścisz myjką wysokociśnieniową). Z jej użyciem można wyczyścić także rower. I choć istnieją przeciwnicy takiego pomysłu, którzy twierdzą, że nie jest to właściwe rozwiązanie, to wystarczy jedynie zastosować się do kilku zasad, aby mieć pewność, że ta metoda przyniesie oczekiwane rezultaty i nie pogorszy kondycji sprzętu.
Rowery mają niestety w zwyczaju się brudzić – zwłaszcza gdy nastaje deszczowa pogoda, a rower musi stawić czoła kałużom, błotnistym ścieżkom, mokremu piaskowi. Sucha pogoda zresztą także nie uchroni roweru od brudu – osadzający się na jego częściach konstrukcyjnych kurz odejmuje mu wiele pod względem estetycznym, a przy tym może wpłynąć na jego funkcjonowanie.
Rower można myć za pomocą wody, gąbek i szmatek. Zajmuje to jednak sporo czasu, a czyszczenie w ten sposób może być niedokładne. Dlatego też warto do tego zadania użyć myjki wysokociśnieniowej, przy czym należy pamiętać o kilku zasadach – zastosowanie się do nich pozwoli właściwie zabrać o dobro naszego dwukołowego pojazdu.
Jak myć rower za pomocą myjki wysokociśnieniowej?
Dzięki poniższym poradom mycie roweru okaże się łatwe, skuteczne i bezpieczne.
-
Unikaj detergentów, ewentualnie zainwestuj w specjalny płyn do mycia rowerów lub użyj delikatnego środka chemicznego. Najbezpieczniej jest jednak umyć rower samą wodą pod ciśnieniem – silny strumień doskonale da sobie radzę nawet z zaschniętymi zabrudzeniami - błotem czy owadami.
-
Zacznij od spłukania największych zabrudzeń. Skieruj strumień myjki ciśnieniowej na ramy, koła, błotniki, kierownicę. Dzięki temu unikniesz "rozbryzgiwania się" brudu na boki, kiedy już skupisz się na drobniejszych elementach roweru.
-
Ustaw strumień wody tak, aby zderzał się z rowerem pod kątem, a nie prostopadle, a także nie zbliżaj lancy myjki zbyt blisko roweru. Dzięki temu ograniczysz nieco siłę strumienia.
-
Uważaj na elementy zawierające łożyska pokryte smarem: suport, piasty, stery oraz wnętrza pedałów. Deszcz czy woda z kałuży im nie zaszkodzi, jednak woda pod wysokim ciśnieniem mogłaby wypłukać smar, który jest niezbędny do ich właściwego funkcjonowania, dlatego nie kieruj na nie strumienia zbyt długo i ze zbyt małej odległości.
Po umyciu roweru należy odstawić go w zacienione miejsce, najlepiej przewiewne, i pozwolić mu wyschnąć. W tym momencie można też użyć suchej szmatki, aby przyspieszyć proces schnięcia i polerując nadać rowerowi połysk. Kolejnym ważnym krokiem będzie czyszczenie i smarowanie łańcucha – tu jednak myjka wysokociśnieniowa, pomimo swoich szerokich zastosowań, już się nam nie przyda.
Mamy nadzieję, że powyższe porady okazały się pomocne i pozwolą utrzymać rower w czystości i dobrej kondycji przez cały sezon!
Komentarze (0)